Start Aktualności
Norbsoft partnerem Studiów Podyplomowych
czwartek, 16 stycznia 2014 00:00

Szanowni, miło jest nam poinformować, że Tomasz Witt - prezes NorbSoft - dołączy do wykładowców na studiach podyplomowych kierunków "Aplikacje Mobilne" oraz "Marketing Internetowy" na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Tym samym można uznać, że to za początek rekrutacji wrzesień 2014

Więcej o firmie Norbsoft znajdziecie w wywiadzie.

Podlaski Akcelerator Innowacji 2013
czwartek, 12 grudnia 2013 00:00

Studenci WI wygrali Podlaski Akcelerator Innowacji 2013. Ich projekt "Smart Farm" spodobał się biznesowo oraz w kategorii innowacyjności!

12 grudnia 2013 roku odbyły się finały konkursu "Podlaski Akcelerator Innowacji 2013". Jest to wyjątkowy konkurs na innowacyjny pomysł związany z nowoczesnymi technologiami. Spośród 29 zgłoszeń kapituła konkursu wybrała 10 najlepszych projektów. Numerem jeden okazał się projekt "Smart Farm", który stworzyli Marek Antoniuk, Łukasz Balukin, Wojciech Bancarzewski, Mariusz Dobrowolski. Drużyna wygrała 15.000 złotych!

Smart Farm to zintegrowany system zarządzania przedsiębiorstwem rolniczym, mający na celu zmniejszenie kosztów produkcji żywności. Projekt oparty jest o aplikację na smartfona i komputer, która w czasie rzeczywistym optymalizuje trasę maszyn rolniczych i koszty zużycia paliwa.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Białostocki Test Informatyków
piątek, 22 listopada 2013 00:00

Dnia 22 listopada 2013 odbył się Białostocki Test Informatyków organizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, CFT Polska sp. z o.o., Computaris, EIP sp. z o.o., Leviteo sp. z o.o., Maxto sp. z o.o. S.K.A., QBurst Poland sp. z o.o., SMT Software sp. z o.o., Transition Technologies sp. z o.o.

To właśnie w ramach działalności Rady Przedsiębiorców zrealizowano ideę Białostockiego Testu Informatyków. To pierwsza taka inicjatywa, ale podjęta na wzór i za zgodą Politechniki Łódzkiej. Ideę testu przekazał przedstawiciel Biura Karier Politechniki Łódzkiej – Pan Grzegorz Kierner na spotkaniu Rady Przedsiębiorców przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.

Białostocki test został przygotowany przez największych pracodawców IT z regionu. Ma na celu umożliwienie sprawdzenia się studentów w zetknięciu z oczekiwaniami pracodawców. Część materiału będzie z pewnością odpowiadała zakresowi wiedzy wymaganej w trakcie procesów rekrutacji.

Komplet informacji jest dostepny na stronie internetowej http://bti.pb.edu.pl.

Pierwszy broker innowacji na Podlasiu
piątek, 20 września 2013 00:00

Dr Jolanta Koszelew z Politechniki Białostockiej jest nowym brokerem innowacji z województwa podlaskiego. Znalazła się wśród 30 laureatów pierwszej edycji konkursu "Brokerzy Innowacji". Na realizację programu resort nauki przeznaczył 6,5 mln zł.
Jak mówi o brokerach minister szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka: - Stoi przed państwem trudne i ważne zadanie. Będziecie odpowiedzialni nie tylko za poprawę relacji nauki z biznesem, ale także za aktywizację kadry akademickiej w dziedzinach, które składają się na tzw. innowacyjność, czyli reagowanie na potrzeby przemysłu, zgłoszenia patentowe, zakładanie spółek celowych. To w dużej mierze od państwa pracy zależy, czy na uczelniach powstaną warunki do optymalnego wykorzystania zwiększonych funduszy na badania i inwestycji w infrastrukturę badawczą.

30 wyłonionych w ramach pierwszej edycji konkursu "Brokerzy Innowacji" brokerów będzie m.in. inicjować procesy komercjalizacji wyników badań naukowych, zakładać spółek typu spin off oraz zawierać umowy licencyjne. Zajmą się nie tylko tworzeniem sieci kontaktów i organizacją spotkań przedsiębiorców z naukowcami, ale też przygotowywaniem wykazów projektów badawczych posiadających wysoki potencjał komercyjny.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>