Start Aktualności Umowa partnerska z Transition Technologies
Umowa partnerska z Transition Technologies
poniedziałek, 14 grudnia 2009 00:00
PDF Drukuj

Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej podpisał umowę partnerską z firmą Transition Technologies. Transition Technologes S.A. – jest nowoczesnym dostawcą rozwiązań informatycznych dla rynku energii i gazu. Aktualnie Spółka, której centrala znajduje się w Warszawie, posiada cztery oddziały na terenie Polski, mieszczące się w: Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu oraz Białymstoku.

Firma Transition Technologies otworzyła swoją siedzibę w Białymstoku. To piąta filia tej dużej informatycznej firmy, która obsługuje między innymi koncern lotniczy Airbus w Polsce. Prezes TT Konrad Świrski, podczas konferencji prasowej, uzasadniał otwarcie biura w Białymstoku dużą liczbą wysoko wykwalifikowanych, kształconych na Politechnice Białostockiej informatyków. Podczas konferencji prof. Waldemar Rakowski Prorektor ds. Nauki Politechniki Białostockiej zapewniał, że to na naszej Uczelni są zdolni pasjonaci i wyraził nadzieję, że to właśnie absolwenci Wydziału Informatyki PB staną się przyszłymi pracownikami Transition Technologies.

Oprogramowania, dostarczane swoim Klientom, Spółka wytwarza w oparciu o najnowocześniejsze technologie i najnowsze osiągnięcia naukowe mające zastosowanie w tworzeniu rozwiązań do zarządzania oraz projektowania dla największych światowych potentatów motoryzacyjnych, lotniczych, farmaceutycznych oraz militarnych.

Dzięki współpracy z instytucjami badawczymi w kraju i za granicą, firma zdobyła uznanie nie tylko wśród partnerów biznesowych ale również środowiska naukowego, stając się tym samym autorytetem wśród młodych studentów. Spółka ściśle współpracuje z Politechniką Wrocławską oraz Łódzką. Od ubiegłego roku jest partnerem programu Młodzi w Łodzi. Wchodzi w skład grupy inicjatywnej projektu TEWI - Łódzkiej Platformy Technologicznej: Technologia, Edukacja, Wiedza, Innowacja. Transition Technologies jest również sponsorem nagrody w Konkursie organizowanym przez Łódzką oraz Wrocławską Politechnikę, na „Najlepsza pracę z dziedziny nowoczesnych technologii”. Oferuje szeroki pakiet praktyk studenckich, jak również szkoleń i wykładów.

Dzięki profilowi działalności firma posiada atrakcyjną ofertę w sektorze szkolnictwa wyższego, są to między innymi:

  • praca dla studentów kierunków informatycznych (IT)
  • współpraca z Politechnikami Łódzką, Białostocką oraz Wrocławską,
  • wykłady , ćwiczenia, prace magisterskie, praktyki
  • w przyszłości możliwość wspólnych badań naukowych

 

 

Program Operacyjny Kapitał Ludzki: www.efs.gov.pl