Start Aktualności Studenci WI/PB najlepsi na świecie w jednej z kategorii ImagineCup 2010
Studenci WI/PB najlepsi na świecie w jednej z kategorii ImagineCup 2010
poniedziałek, 05 lipca 2010 00:00

Wymyślili super wyszukiwarkę dzięki której informacje w internecie nie tylko łatwiej znaleźć ale pojawiają się w trójwymiarze. Okazało się, że ich pomysł jest tak świetny, że wygrali z nim w światowym finale konkursu Imagine Cup 2010 w kategorii Internet Explorer 8 Award.

Studenci Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, zwyciężyli w jednym z finałów ogólnoświatowego konkursu z dziedziny informatyki i nowoczesnych technologii Imagine Cup 2010. Drużyna RHEA w składzie: Joanna Wacław, Jacek Ciereszko i Marcin Czajkowski (mentor) zdobyła pierwsze miejsce w kategorii oprogramowanie komputerowe Internet Explorer 8 Award oraz drugie miejsce w kategorii Next Generation Web Award.

Imagine Cup to największy konkurs technologiczny dla studentów na świecie (najpierw rozgrywa się na szczeblach krajowych, potem najlepsi startują w finale światowym). Turniej rozwija wyobraźnię, kreatywność oraz pasję w zakresie nowoczesnych technologii. A tematy zmagań konkursowych dotyczą oprogramowania, gier komupterowych czy mediów cyfrowych.