Archiwalny serwis www - może zawierać elementy, które nie są dostępne dla szerokiego grona odbiorców ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami.

Start Aktualności Konkurs na najlepszą pracę dyplomową
Konkurs na najlepszą pracę dyplomową
wtorek, 12 marca 2013 00:00
PDF Drukuj

12 marca 2013r. został rozstrzygnięty konkurs na najlepszą pracę dyplomową w ramach projektu „Zwiększenie potencjału absolwentów Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej na rynku pracy”. Dr inż. Jarosław Werdoni, pełnomocnik ds. Jakości Kształcenia Politechniki Białostockiej wręcza nagrody laureatom konkursu: Dariusz Murawski, Mariusz Dobrowolski, Dominik Grodzki.

Pierwsze miejsce zajął Dariusz Murawski za projekt i implementację przewodnika 3D po budynkach i obiektach na urządzenia mobilne. Konkurs był częścią projektu  i premiował przedstawione w pracach dyplomowych rozwiązania możliwe do komercjalizacji. Kolejne miejsca po Dariuszu Murawskim zajęli: Mariusz Dobrowolski za elektroniczny system pomiaru czasu i potwierdzania obecności na punktach kontrolnych w biegach na orientację i Dominik Grodzki za rozpoznawanie wzorów 2D przez edukacyjnego robota mobilnego przy zastosowaniu sensorów optycznych.

Promotorami studentów byli (odpowiednio): dr inż. Marcin Skoczylas, dr inż. Cezary Bołdak i dr inż. Teodora Dimitrova-Grekow.

Ze względu na specjalny charakter konkursu, gdzie bardzo ważnym kryterium była m.in. oryginalność i innowacyjność proponowanych rozwiązań i  możliwość komercjalizacji wyników, komisję oceniającą tworzyli: Marcin Bartoszuk z firmy DevCore.Net, Adam Kaczmarczyk z firmy Transition Technologies,  Przemysław Łukawski z firmy CFT i Karol Przybyszewski z firmy Qburst Polska.

W konkursie uddział wzięło 16 prac inżynierskich.
Na 120 możliwych do przyznania punktów zwycięzcy zdobyli: 91, 85 i 80 punktów.
- Uważam, że współpraca firm bezpośrednio ze studentami z udziałem uczelni wyższych to doskonałe połączenie - skomentowwał na gorąco Bartosz Sokół, kierownik projektu. - Projekt pokazał chęć współpracy zarówno po stronie studentów, jak też przedsiębiorców. Wspólne pracę dyplomowe mogą być podstawą rozwijania nowych technologii, ciekawych projektów, mogą pobudzać kreatywność studentów a zarazem dawać brakujące doświadczenie przy wchodzeniu na rynek pracy. Działania oferowane w ramach projektu, oprócz samych stypendiów dawały możliwość współpracy nauki z biznesem, pracy nad rzeczywistymi problemami i zagadnieniami. A wspólna pomoc doradcza i merytoryczna pracowników naukowych i przedsiębiorców była doskonałym uzupełnieniem pracy student. Mam nadzieję, że taka współpraca będzie kontynuowana niezależnie od realizowanego projektu, a opracowywane pomysły i rozwiązania będą podstawą i początkiem nowych firm w regionie.

 

Program Operacyjny Kapitał Ludzki: www.efs.gov.pl