Stanisław Wurm

Obecnie zajmuję się prowadzeniem firmy konsultingowej świadczącej usługi związane z zarządzaniem informatyką w przedsiębiorstwach, organizowaniem i optymalizacją IT na potrzeby biznesowe. Występuję nadal czynnie w roli eksperta, głównie w obszarach związanych z zarządzaniem projektami i portfelem projektów, dopasowaniem informatyki do potrzeb biznesowych, metodyką wytwarzania oprogramowania, zarządzaniem zespołami ludzkimi.

Ukończyłem wiele szkoleń związanych z zarządzaniem projektami oraz kursów managerskich. Zdobyłem sporą wiedzę z zakresu zarządzania w biznesie podczas opracowania wielu strategii dla systemów klasy Business Intelligence. Zarządzałem kilkoma takimi projektami, nierzadko występując też w roli głównego architekta proponowanych rozwiązań. Zdobyłem uznanie zarówno klientów, jak i członków podległych zespołów.

W początkowym okresie kariery ukończyłem liczne kursy techniczne oraz zdobyłem kilkanaście certyfikatów technologicznych (m.in. CNE, MCE).

Kolejnym etapem mojego zawodowego rozwoju było rozpoczęcie pracy jako manager, w początkowej fazie jako Dyrektor Research And Development systemów BI (Business Intelligence) i CRM (Customer Relationship Management), by w końcu objąć stanowisko Dyrektora Centrum Realizacji Kontraktów w Infovide S.A., kierując zespołem ponad 120 osób. Przez kilka lat pełnienia tej funkcji wykorzystywałem wiedzę dotyczącą biznesu IT w kierunkach zarządzania ludźmi, finansami, sprzedażą usług oraz metodykami realizacji projektów. Występowałem wielokrotnie w roli sponsora projektu, zarządzając kontraktami, podległym zespołem Project Managerów, handlowców i konsultantów. Zatrudniłem i wykształciłem wielu konsultantów i kierowników projektów.

Pełniłem również funkcję Dyrektora Działu Inżynierii Oprogramowania w firmie Premium Technology Sp. z o.o. wspólnie z firmą IBM szkoląc i wdrażając nowoczesne i profesjonalne techniki zarządzania wytwarzaniem oprogramowania oraz zarządzania portfelami projektów.

Jestem członkiem Project Management Institute (PMI) oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI). Od ponad 8 lat zajmuję się zarządzaniem firmami konsultingowymi, tworzeniem strategii i taktyki rozwoju biznesu.