Start Wydział Galeria Absolwentów Jakub Jałbrzykowski

Jakub Jałbrzykowski

Jego przygoda z programowaniem rozpoczęła się na poważnie na drugim roku studiów, kiedy zapisał się do sekcji koła naukowego o nazwie Grupa .NET. Wtedy była to jeszcze nieliczna grupka entuzjastów, którzy z wykorzystaniem narzędzi firmy Microsoft uczyli się najnowszych technologii.

Postanowił, że od następnego roku sam poprowadzi taką sekcję. Angażując się w projekt dowiedział się o konkursie Imagine Cup. Postanowił spróbować sił w kategorii „Software Design”, w której wystartował z kilkoma kolegami. Młodzi programiści nie przypuszczali, że uda im się zająć 3 miejsce w Polsce. Dało im to wiele satysfakcji i chęci do dalszego udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Dzięki Imagine Cup Jakubowi Jałbrzykowskiemu udało się znaleźć pierwszą pracę, a dzięki udziałowi w programie Student Partner/Student Consultant dostał się na wakacyjne praktyki do Microsoftu. W ich czasie tworzył wraz z grupką ludzi z całej Polski kolejną odsłonę portalu CodeGuru.

Swoimi sukcesami sprawili, że inni studenci podążyli ich śladami. Nasi studenci z Wydziału Informatyki od lat zajmują czołowe miejsca w ogólnopolskich finałach konkursu Imagine Cup, wyprzedzając zespoły informatyków – programistów z innych politechnik (w 2007 r. zajęli 4. lokatę, w 2006 r. - 3 miejsce, wyprzedzając zespoły z Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Warszawskiego).

Sukcesy białostockich studentów, na tyle zaintrygowały firmę Microsoft, że postanowiła przygotować sesję zdjęciową z udziałem studentów WI/PB. Celem zdjęć było pokazanie finalistów, uczestników konkursu w ich naturalnym otoczeniu, w mieście, na uczelni. W tym celu "ściągnięto" z USA ekipę zdjęciową, a do sesji został wybrany Jakub Jałbrzykowski, który stał się twarzą MS w kampanii promującej turniej ImagineCup.

Obecnie.... jak to mówi o sobie, Zarozumiały, pewny siebie... drań! :) pracujący na stanowisku Software Architect w firmie Finder Systems.