Start Wydział Galeria Absolwentów Mariusz Madejczyk

Mariusz Madejczyk

Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. W latach 1994–1998 pracował w białostockiej fi rmie Merinosoft jako kierownik działu szkoleń. Od r. 1998 zastępca dyrektora, a od r. 2005 dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Informatyki Terenowego Banku Danych w Białymstoku. Od 2005 roku Pełnomocnik Wojewody Podlaskiego ds. informatyzacji. Od 2008 roku Pełnomocnik Ministra SWiA ds. integracji i standaryzacji rejestrów publicznych, a od stycznia 2010 roku Pełnomocnik Ministra SWiA ds. standaryzacji i integracji systemów teleinformatycznych administracji publicznej. Członek Rady Informatyzacji trzeciej kadencji.

Prezentujący, nie tak znów oczywiste, idee, które mówią, o tym, że informatyzacja administracji powinna służyć obywatelom... i co więcej próbujący je rezalizować w praktyce.

"Niech informatyzacja służy nam, nam – to znaczy klientom administracji, bo każdy z nas niezależnie od zajmowanego stanowiska jest takim klientem i nieraz narzekał na bzdurne przepisy czy za długie kolejki. Wykorzystajmy informatykę, aby zmniejszyć biurokratyzację i ułatwić nam wszystkim życie."

Z racji swojego wieloletniego doświadczenia w tematach informatyzacji administracji państwowej oraz szerokiej wiedzy w obszarach rejestrów państwowych, często zapraszany na prelekcje, seminaria, konferencje.