Start Aktualności Studenckie projekty zespołowe realizowane wspólnie z firmami
Studenckie projekty zespołowe realizowane wspólnie z firmami
środa, 29 lutego 2012 00:00

W ramach kolejnych działaniach realizowanych w projekcie "Zwiększenie potencjału absolwentów Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej na rynku pracy", uruchomiono pierwszy raz w historii Wydziału Informatyki, projekt polegający na realizacji zadań projektowo/programistycznych, gdzie pomysłodawcą i koordynatorem merytorycznym jest przedsiębiorca/organizacja spoza uczelni.

Z uwagi na charakter prac oraz liczbę wybranych tematów oraz firm zgłaszających, przyjęto zasadę, że współpracę w zakresie opieki nad zespołami, które będą realizowały zadania w ramach wszystkich tematów zleconych przez daną firmę będzie prowadziła jedna osoba.

Do projektu przystąpiło 6 opiekunów ze strony uczelni, a uruchomiono realizację ośmiu wspólnych projektów z firmami. W każdej z firm zlecających tematy zostali wyznaczeni opiekunowie współpracujący z uczelnią przy realizacji projektów. Lista firm i tematów przedstawia się następująco:

• Kamsoft Podlasie - Przeglądarka oferty placówki medycznej z użyciem Microsoft Kinect
  • DevCore.Net - System katalogowy "Przepisy kulinarne"
  • DevCore.Net - Project HelpDesk
  • CLMN "KRIOBANK" - System śledzenia obrazów medycznych w sekwencjach wideo
  • CLMN "KRIOBANK" - Analiza i projekt Rejestru Danych Klinicznych
  • BiaMediTek - Moduł integracji urządzeń laboratoryjnych - Szpitalnego Systemu Informatycznego
  • PWTK Atlas - Platforma do przechowywania i przesyłania dokumentów w formie elektronicznej
  • Transition Technologies - System wykorzystujący interfejs NUI „Osobisty trener”