Start Aktualności Dzień technologii IBM na WI/PB
Dzień technologii IBM na WI/PB
środa, 26 października 2011 00:00

Dnia 24 października 2011, w godz. 10-14 na Wydziale Informatyki PB odbył się Dzień Technologii IBM. Już dzień wcześniej pojawiła się u nas ciężarówka IBM Technologu Track z zainstalowanymi tam serwerami IBM.

Odbyły się tam prezentacje-wykłady na temat technologii i rozwiązań firmy IBM. Dodatkowo na Auli C pracownicy IBM wygłosili 2 wykłady nt. najnowszych technologii IBM. Ponadto, przez cały dzień do dyspozycji byli specjaliści IBM, którzy odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące zarówno technologii, jak i możliwości pracy i rozwoju w strukturach IBM.

Pracownik IBM (Alex Harvilchuck, System Engineer and Certified I/T Architect Program Manager, University Delivery Services (UDS) Lead, IBM Heritage Corridor Center for Advanced (CAS) Studies IBM GBS Systems Engineering, Architecture & Test) wygłosił dwa wykłady  nt. najnowszych technologii IBM w zakresie:

- Business Intelligence

- Cloud Computing

Poruszone zostały też tematy zatrudnienia i praktyk w tej korporacji.