Start Aktualności Rekomendacje dostosowania programów nauczania
Rekomendacje dostosowania programów nauczania
środa, 20 lipca 2011 00:00

W ramach realizacji projektu "Zwiększenie potencjału absolwentów Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej na rynku pracy" opracowano raport "Rekomendacje dostosowania programów nauczania Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej do wymogów rynku pracy".

Zakres analizy prowadzonej w czasie prac zespołu obejmował najistotniejsze dokumenty strategiczne, których zawartość ma pośredni wpływ na wymagania co do kwalifikacji absolwentów studiów wyższych. W tym przypadku były to dokumenty raportów badawczych powstałe w ramach prowadzeni prac przy realizacji projektu e-Podlaskie (obszar e-Administracja, e-Biznes, e-Edukacja, e-Zdrowie, Sieci teleinformatyczne).

Szczegółowe zagadnienia badawcze obejmowały także przeprowadzenie ankiety wśród przedsiębiorców w regionie podlaskim oraz analizę raportu z badania marketingowego potrzeb przedsiębiorstw dla Północno-Wschodniego Klastra Edukacji Cyfrowej.